Zmany – bye, bye Blix

Wreszcie znalazłem odrobinę czasu na zmiany w blogu.

Pierwsza sprawa – nowy szablon. Zrezygnowałem z szablonu Blix. Znając moje bardzo ograniczone zdolności graficzne, starałem się stworzyć w miarę prosty i czytelny wygląd bez zbędnych bajerów (których i tak bym nie umiał zrobić). Stronę zakodowałem zgodnie ze standardem XHTML 1.0 Strict oraz CSS, ale to nie jest powód do dumy w dzisiejszych czasach. Chwilowo serwuję ją jeszcze jako text/html, ale na dniach to poprawię. No i oczywiście trzeba będzie dogadać się z WAI, bo już na poziomie drugim są błędy :(

Kolejna zmiany to rezygnacja z usługi feedburner (www.feedburner.com). Dlaczego? W zasadzie po co mi to? Mam ochotę napisać własną wtyczkę do WordPressa która będzie zliczała subskrybentów kanału RSS, ale nie wiem czy starczy mi czasu.

Przez kilka dni w prawym panelu był umieszczony testowo miniblog (zwany też asidesem chyba), jednak na razie zrezygnowałem z tego pomysłu. Przystępny przewodnik jak wykonać taki dodatek do WordPressa prezentuje Wallace.

Zmienił się też trochę podział na kategorie oraz adresy wszystkich artykułów (od teraz zawierają w sobie datę postu). Do starych zastosowałem RedirectPermanent (301) w pliku .htaccess oraz nową mapę XML dla Google, więc nowe adresy powinny się szybko pojawić w ^G.

Mam nadzieję, że wprowadzone zmiany usatysfakcjonują to nieliczne grono ludzi odwiedzających mój blog :-)