Żegnaj AZ.pl – Witaj Site5.com

…czyli o hostingu w USA. Z początkiem maja kończy mi się okres konta hostingowego na Az.pl. Cena za przedłużenie 193.98zł brutto. Transfer miesięczny na koncie Początek to 16GB, co już mi nie wystarczało.

Zdesperowany zacząłem szukać alternatywy. Po przeczytaniu kilku opinii (dzięki Tomek) o Site5.com już wiedziałem, że to hosting jakiego potrzebuję. Przestrzeń dyskowa 1,5TB, transfer 15TB (choć w sumie nie wiem czy na miesiąc czy na rok – whatever). Całość za 150 dolarów (niewiele ponad 300zł) na dwa lata. Opłaca się prawda? Dostajemy własne IP, fajny panel, dostęp do SSH, nieograniczoną ilość domen do podpięcia i baz danych, a nawet Ruby on Rails.

Ma to oczywiście swoje wady. Pingi do serwerów Az.pl są rzędu 40ms, dla mojego konta na Site5 nie schodzą poniżej 160ms. Tylko co z tego, skoro Az miewa takie przymułki i zwiechy, że szkoda gadać. Zobaczymy jak to w praktyce będzie działać. Mam dwa tygodnie, żeby przenieść tam całość, bo nie zapłacę 200zł za to marne konto.

Miłym dodatkiem do Site5.com jest ich program polecających. Jeśli ktoś wykupi u nich hosting wchodząc przez moją stronę, podobno dostanę 80 dolarów :)

Do końca kwietnia jest promocja (kod SPRING2008) w której hosting jest o 10% tańszy.