Wirenode – strony WWW dla telefonów

Pół roku temu opisywałem system ankiet dla telefonów komórkowych Mobiode.com. Niedawno jeden z autorów projektu, Tomas Randus przedstawił mi nowy projekt: Wirenode.com.

Tworzymy strony internetowe dla telefonów GSM

Wirenode to platforma oferująca możliwość stworzenia własnej, prostej strony WWW, dostosowanej do wyświetlania na małych ekranach (telefony komórkowe, PDA itp). Oferuje całkiem sporo możliwości. Do dyspozycji mamy dosyć prosty edytor WYSIWYG, umożliwiający poza edycją tekstu, także wstawianie linków i zdjęć (które możemy wyszukać w Google Images). W łatwy sposób możemy dodawać nowe podstrony naszego mobilnego serwisu, a potem dokonywać ich edycji. Całość możemy podglądać w symulatorze telefonu komórkowego. Ważną informacją jest też fakt, że nasza mobilna strona WWW, jest przechowywana na serwerze Wirenode, więc nie musimy martwić się o hosting. Otrzymujemy własną subdomenę *.wirenode.mobi. Dodatkowo możemy skorzystać z własnej domeny internetowej (oczywiście jeśli taką posiadamy).

Wersja beta

Projekt jest w fazie rozwojowej, więc póki co musicie się zadowolić filmikiem prezentującym możliwości systemu (dostępny także w wysokiej rozdzielczości):

Dzięki uprzejmości Tomasa, otrzymałem testowy login i hasło do systemu, dzięki czemu w 5 minut stworzyłem bardzo prostą stronkę WWW dla telefonów komórkowych:

http://xradar.wirenode.mobi/

Jest ona dosyć ograniczona, ale poświęciłem na nią naprawdę tylko kilka minut :) Platforma Wirenode daje o wiele większe możliwości. Z chęcią czekam na finalną wersję projektu, o czym na pewno się dowiecie.