Weryfikacja SMS kont Google

Google wprowadziło na dniach weryfikację nowych kont Google poprzez wiadomości SMS. Od teraz aby założyć skrzynkę GMail, konto narzędzi webmastera, statystyk Google Analytics czy dokumentów Google, będziemy musieli zdradzić swój numer telefonu komórkowego. Jaki to ma wpływ na SEO?

Dobrą praktyką przy stosowaniu statystyk Google Analytics jest zakładanie nowego konta dla każdej nowej domeny. Istnieje jednak ogólnie znana opinia w świecie SEO, według której dobrym zwyczajem jest rejestrowanie nowych kont Google na różne adresy e-mail. Dlaczego? Z dwóch powodów. Po pierwsze aby Google nie wiedziało zbyt wiele o klientach, których pozycjonujemy ani o nas samych, zazwyczaj w obawie o filtry na wszystkich domenach w obrębie konta Analytics. Drugi powód to ukrywanie stron i zaplecza przed konkurencją, ponieważ łatwo odnaleźć wszystkie strony z jednego konta Google Analytics.

Wprowadzona weryfikacja SMS może stanowić pewien problem dla SEO. Zakładanie różnych kont na jeden numer, nie ukryje przed Google naszych stron. Skąd więc brać tyle numerów telefonów? SEO będzie pompować rynek starterów pre-paid w Polsce :D