WebCEO – sprawdzanie ponad 5 fraz

WebCEO to świetny program przydatny przy analizie SEO oraz tworzeniu raportów skuteczności pozycjonowania. O ile płatna wersja WebCEO (SmallBiz lub Professional) jest naprawdę rozbudowana, o tyle darmowa edycja WebCEO Free posiada pewne ograniczenia. Jednym z nich jest możliwość śledzenia pozycji jedynie dla 5 pozycjonowanych fraz. Można to jednak ominąć :)

Dla osób amatorsko zajmujących się pozycjonowaniem i optymalizacją stron WWW, darmowa wersja WebCEO jest w zupełności wystarczająca. Chcąc jednak monitorować więcej niż 5 fraz dla danej domeny, trzeba pokombinować. Sposobów jest kilka, jednak chyba najwygodniejszym jest stosowanie profili. Dla domeny możemy stworzyć wiele profili, a każdy z nich może zawierać do 5 fraz.

Nowe profile tworzymy będąc w dziale Rankings:

webceo nowy profil

Konfigurujemy je dokładnie tak samo jak domyślny profil (default profile).

Posiadanie kilku profili dla jednej domeny jest bardzo wygodne i nie przeszkadza w działaniu terminarza (Scheduler). Dla każdego z profili, możemy ustawić oddzielne zadanie w terminarzu.

webceo scheduler

Przedstawiony powyżej trick jest całkiem dobry i sprawdzony. Jednak dla osób chcących zajmować się SEO trochę bardziej poważnie, zalecam zakup jednej z pełnych wersji WebCEO na stronie webceo.com (mój reflink). Obecna wersja programu to WebCEO 8.