Top 10 Planeta SEO – Październik 2011

W tym miesiącu ruszam z nowym cyklem wpisów „Top 10 Planeta SEO”, w którym znajdziecie najciekawsze informacje z branży SEO podsumowujące wydarzenia z poprzedniego miesiąca.  Informacje pochodzą oczywiście z Planety SEO, skąd wybieram kilka najciekawszych informacji związanych z pozycjonowaniem jakie pojawiły się w zeszłym miesiącu.

Wybór które informacje są ciekawe, a które mniej jest oczywiście subiektywny i opiera się o moje „widzi mi się” :) Kolejność wpisów jest chronologiczna.

Planeta SEO – Październik 2011

Tematyczność zaplecza – Kojotek_OX obala mit tematyczności zaplecza. Czy ma rację? Oceńcie sami.
http://www.optymalizacja.edu.pl/tematycznosc-zaplecza

Moc domeny i TrustRank – Ciekawy wpis odnoszący się także do Planety SEO. Kojotek pokazuje, że domena z mocnym TrustRunk może być wysoko w wynikach wyszukiwania nawet jeśli ma mało linków.
http://www.optymalizacja.edu.pl/moc-domeny-linki-tr-unikalnosc-tresci

Koniec PageRank – Pewnego dnia znikł wskaźnik PageRank i nastała panika :) Domysłów było wiele, osobiście liczyłem na to, że PR zostanie wyłączony. Okazało się jednak, że Google zmieniło tylko adres URL do sprawdzania :)
http://www.rabinek.pl/koniec-page-rank-google-pr-is-dead/

Co robić gdy klient odchodzi – Punkt widzenia Zgreda na problem odchodzących klientów w pozycjonowaniu. Co robić w takiej sytuacji? Pod wpisem ciekawa dyskusja w komentarzach.
http://seo.zgred.pl/robic-gdy-klient-odchodzi-887

Linki do naszej strony – czy nofollow jest coś warte? – kolejny wpis Piotra Kipera (Kojotka) tym razem na Sprawny Marketing. Mnóstwo kontrowersji i kłótni czy linki nofollow mają wartość.
http://www.sprawnymarketing.pl/artykuly/linki-do-naszej-strony-–-czy-nofollow-jest-cos-warte/

Wyciekł dokument Google dla SQT – Shpyo przekazuje najciekawsze smaczki z dokumenty Google Search Quality Team, który wyciekł do Internetu.
http://blog.shpyo.net/294/wyciekl-dokument-google-dla-sqt-znowu.html

Google blokuje refferery z wyników organicznych? Jak to? – Złe wieści z Google odnośnie Analytics. Zalogowani użytkownicy nie będą przekazywać referali do strony, a co za tym idzie nie dowiemy się po jakich słowach kluczowych weszli na naszą stronę.
http://www.ittechnology.us/google-blokuje-refferery-z-wynikow-organicznych-jak-to/

Pozycjonowanie w Google Maps – praktyczne porady jak osiągnąć pozycje w Google Places. Temat pozycjonowania w Miejscach Google jest w naszym kraju trochę jak taboo, dlatego warto sprawdzić te informacje.
http://www.optymalizacja.edu.pl/pozycjonowanie-google-maps

Google usuwa operator + z zapytań  – kolejny dziwny i niezbyt zrozumiały ruch Google. Wyszukiwarka usuwa operator plus + z zapytań do wyszukiwarki. W jego miejsce możemy używać cudzysłowów. Czy ma to związek z nazwą społecznościówki Google Plus?
http://www.cezzy.pl/google-usuwa-znak-zapytan/

Po co Ci katalog stron? – masz katalog stron, zainstalowałeś kolejny SEOKatalog? Czy jednak potrafisz odpowiedzieć po co Ci katalog stron? Ciekawe podejście do tematu katalogów i unikalności wpisów w katalogach.
http://bynajmniej.pl/po-co-ci-katalog-stron

Powyżej poznaliście moje top 10 najciekawszych wpisów w polskiej SEO blogosferze. Co dla Ciebie było ważną informacją w ostatnim miesiącu? Napisz w komentarzu.