Sposób na bezprzewodowy VoIP

Krótki przepis na tani, bezprzewodowy telefon VoIP.
Bierzemy klasyczny bezprzewodowy telefon, na przykład Siemens Gigaset AS140 za około 80zł. Do tego bramka VoIP Linksys PAP2T za około 140zł. Łączymy wszystko razem, zakładamy konto u operatora telefonii internetowej VoIP i już możemy rozmawiać dużo, dużo taniej.

pudełka

A tak na serio, to zaopatrzyłem się właśnie w nowe zabawki. Bramka VoIP to oczywiście Linksys (CISCO ponad wszystko ;)). Mała, zgrabna, prosta w konfiguracji, potrafi obsługiwać dwie niezależne linie VoIP. Działa bardzo dobrze, po podłączeniu jej do mojego routera Linksys WAG200G nie trzeba już nic więcej robić.

Linksys PAP2T

PAP2T złącza

Do zestawu wybrałem telefon Siemens Gigaset AS140. W sumie jest fajny, ale ma dwie wady. Pierwsza to rozmiar słuchawki i bazy, dosyć spore… Ale ważniejszą wadą jest względnie cichy dźwięk, co może męczyć. Następnym razem wybiorę sobie telefon z systemem głośnomówiącym.

Siemens Gigaset AS140

Całość śmiga aż miło. Telefon jest bezprzewodowy, więc mogę chodzić do okoła pokoju ;) Oczywiście ilość kabli za biurkiem wzrosła o 4 sztuki :D No ale koszty rozmów spadną znacznie! Jakby nie było, VoIP oferuje tanie rozmowy w porównaniu z TP S.A.

Więcej informacji o produktach Linksys jak i technologii VoIP możecie znaleźć na portalu Lanpolis.pl.