SerpMonster.pl – monitorowanie pozycji fraz

Od miesiąca testuję polskie narzędzie SEO do monitorowania pozycji fraz w SERPach. Szukałem dodatkowego rozwiązania, do zastosowania w moich własnych projektach. Sprawdziłem kilka dostępnych narzędzi: Webpozycja.pl, SeoStation.pl, WebTools.pl, Seo Stat Mini – jednak mój wybór padł na SerpMonster.pl. Dowiedz się dlaczego.
SerpMonster.pl - monitorowanie pozycji fraz

SerpMonster.pl – monitorowanie pozycji

SerpMonster (Wcześniej Google Checker) oferuje sprawdzanie pozycji fraz w wyszukiwarkach Google (wszystkie kraje), Bing i Netsprint. Dodatkowo monitoruje linki domeny: MajesticSEO Backlinks i Reffering Domains oraz Google site. Dla fraz regionalnych system umożliwia pomijanie lub uwzględnianie wyników z Miejsc Google. Pozycje sprawdzane są codziennie do 150 pozycji w SERP. Wyniki są poprawne, nie zauważyłem rozbieżności. Przy każdej frazie jest link do aktualnej pozycji w wyszukiwarce oraz podgląd cache SERP, gdzie SerpMonster znalazł frazę. To tyle o samym monitoringu pozycji.

Raporty z SerpMonster są czytelne i estetyczne. To co najbardziej podoba mi się w narzędziu to nowoczesny i atrakcyjny wygląd – w porównaniu do konkurencji jest bardzo na plus. Na raportach mamy tabelki, wykresy, zestawienie zbiorcze, a także wykresy site i linków. Raport można wzbogacić o własny nagłówek itp., niestety trzeba napisać maila w tej sprawie, ponieważ nie ma tej opcji w panelu. Generalnie wygląda to całkiem nieźle. Raport możemy zapisać do PDF oraz CSV.

Zarówno raporty jak i aktualne pozycje można udostępniać klientom, tworząc dla nich indywidualne subkonta z możliwością logowania. Nie testowałem tej opcji, więc nie mogę powiedzieć wiele na jej temat. Jest to jednak niezbędny element dla agencji czy freelancera pozycjonującego swoich klientów.

Ile kosztuje monitoring pozycji?

Tutaj jest zupełna nowość. SerpMonster.pl podchodzi do tematu zupełnie inaczej niż konkurencja. Za każde sprawdzenie pozycji, pobierana jest opłata 1 grosz. Tak samo jest dla Google site, i linków z Majestic SEO. Dla przykładu, monitorowanie jednej domeny z 10 frazami przez cały miesiąc kosztuje:

10 fraz * 30 dni * 1 grosz = 300 groszy = 3 złote

Jeżeli będziemy monitorować także linki i site, opłata wzrośnie do 3, 90 zł miesięcznie. Dodatkowo, można dodać własny serwer PHP-Proxy, a wtedy cena zmniejsza się do 0,4 grosza! W mojej opinii nie jest to dużo. Największą przewagą takiego sposobu rozliczeń jest jego elastyczność. Płacę dokładnie tyle ile potrzebuję – nie muszę zmieniać pakietu na wyższy/droższy aby dołożyć kolejną domenę czy kilka fraz.

Dlaczego Serp Monster?

Wybrałem ten system jako dodatkowy, na moje własne potrzeby. W firmie gdzie monitorujemy frazy w tysiącach, stosujemy bardziej zaawansowane systemy. Serp Monster sprawdzi się świetnie dla małej firmy SEO czy freelancera-pozycjonera. Jest też bardzo dobry dla firm, które pozycjonują się na własną rękę, właścicieli stron, blogerów itp. Do zalet systemu można zaliczyć:

  • elastyczny model płatności
  • nowoczesny i intuicyjny wygląd
  • dobry kontakt z obsługą
  • rozwój oprogramowania pod sugestie użytkowników

Jeżeli zainteresował Was Serp Monster, możecie sprawdzić go przez darmowe konto (3 frazy). Poniżej zamieszczam także kilka screenów z wnętrza aplikacji.

Page Rank domeny, Google site i linki z Majestic SEO:

Wykres backlinków z MajesticSEO - SerpMonster.pl

Pozycje frazy, eksport frazy itp.

Pozycje fraz - SerpMonster.pl

Opcje przy dodawaniu nowej domeny do monitorowania

Dodawanie nowej domeny - SerpMonster.pl

Generowanie raportów fraz i pozycji

Generowanie raportów pozycji - SerpMonster.pl

Zestawienie zbiorcze (fragment PDF)

Zestawienie zbiorcze pozycji - SerpMonster.pl

Zachęcam do dyskusji w komentarzach. Z jakich systemów monitoringu pozycji korzystacie? Jak się Wam podoba system płatności w SerpMonster?