SEO hosting bez lipy + Konkurs!

Od dwóch miesięcy testuje nowy SEO hosting SeoBezLipy.pl Ta dosyć nowa oferta (testuję ją od początku istnienia), która w mojej opinii wprowadza powiew świeżości wśród dostępnych ofert na hostingi SEO. Na końcu wpisu mam niespodziankę dla moich czytelników – 3 darmowe konta do testowania SeoBezLipy.pl

Hosting SEO Bez Lipy

 

SeoBezLipy oferuje 3 różne pakiety, z czego pakiet Mini najbardziej oczywisty oferuje:

  • 3 GB miejsca i 30 GB transferu miesięcznie
  • 20 adresów IP z różnych klas
  • Cena 25 zł miesięcznie lub 250 zł rocznie netto

Hosting oferuje 39 klas adresowych z 8 różnych krajów europejskich. O ile podział klasowy IP to historia, cieszy, że nie są to kolejne numerki IP, a naprawdę różne adresy. Nowością jest dla mnie fakt, że podczas rejestracji sami wybieramy adresy IP jakie nas interesują – nie dostajemy adresów, które przydzielił nam dostawca. Czy jakiś inny hosting to oferuje? (Jeżeli tak, napiszcie w komentarzach!)

Wybór adresów IP podczas rejestracji

Lista dostępnych klas:

SeoBezLipy.pl - dostępne klasy IP

Jako ciekawostkę podam, że IPki są dosyć „świeże”, łatwo więc upolować adresy IP na których jest jedna czy dwie strony. Korzystajcie! O tych „świeżych” adresach IP w ujęciu zaplecza napiszę oddzielny post.

Co dodatkowo oferuje SeoBezLipy:

  • Panel Direct Admin
  • Automatyczny instalator zaplecza (choć z tego nie korzystam)
  • Brak limitu domen, MySQL i FTP
  • IonCube (potrzebny do instalacji np. SeoKatalogu)
  • Dostęp do zadań Cron
  • Własne ustawienia nameserverów

Wydaje się być sporo jak na SEO hosting, choć przyznam, że brak limitu na bazy i domeny trochę mnie martwi, czy w przyszłości serwer nie będzie zajeżdżony na amen! Cieszy mnie jednak brak limitu na konta FTP – stosuję zasadę, że zawsze każde zaplecze ma własne konto FTP. Dzięki temu w razie potrzeby daje webmasterom dostępy do konkretnych stron zaplecza.

Do dyspozycji jest także zmiana DNSów na własne. Dzięki temu nasze zaplecze nie musi siedzieć na tych samych DNSach co cała reszta, można ustawić własne. Sprawdziłem i działa. Jest to zawsze jakieś dodatkowe ukrycie własnego zaplecza, aczkolwiek trzeba mieć na uwadze, że choć zmienia się adres DNS to adresy IP DNSów są takie same jak główne DNSy SeoBezLipy.

Czego SeoBezLipy jeszcze nie oferuje to na pewno brak panelu klienta z fakturami, płatnościami, supportem itp. Wszystko obecnie przechodzi przez e-mail. Jak na razie działa to sprawnie i odpowiedź z supportu przychodzi w max kilka godzin.

Co do wydajności. Obecnie na koncie Mini mam 35 stron zaplecza – 20 WordPressów i 15 katalogów na autorskim skrypcie. Całość działa szybko jak na SEO Hosting, a co najważniejsze bez problemów czy awarii. Mam doświadczenie z co najmniej kilkoma SEO hostingami i wiem, że bywa z tym różnie…

Operatorem hostingu SeoBezLipy.pl jest agencja Eurohost, ta sama, która udostępnia usługę SerpMonster do monitorowania pozycji fraz.

Konkurs – 3 konta mini do zgarnięcia!

Mam dla Was 3 konta Mini (20 adresów IP) na 2 miesiące za darmo. Dobra okazja aby przetestować możliwości tego SEO hostingu. Jedyne co trzeba zrobić, to napisać w komentarzu poniżej odpowiedź na pytanie: Dlaczego to ja powinienem dostać ten seo hosting? Spośród odpowiedzi wybiorę subiektywnie 3 zwycięskie, które najbardziej mnie urzekną ;) Na komentarze czekam do 2 października do godziny 18:00. Pamiętajcie aby podać prawdziwy e-mail w komentarzu!