RssReader zamiast Opery…

Przeglądarka internetowa Opera, której używam od dawien dawna i uważam za świetny i bezpieczny program posiada również wbudowany czytnik kanałów informacyjnych RSS z którego namiętnie korzystam od jakiegoś czasu. Posiada on jednak pewne błędy które jeszcze nie zostały poprawione w wersji 8.x Opery. Wiadomości z jednego kanału potrafią pojawiać się w innych lub całkowicie znikać. Dwukrotnie zdarzyło mi się również, że zupełnie zniknęło mi pole RSS z menu w Operze. Dodatkową wadą jest także brak możliwości eksportu listy kanałów które subskrybuję. Mam nadzieję, że Opera 9 (dostępna w wersji beta – nie testowałem) będzie miała już rozwiązany ten problem. Tymczasem postanowiłem przesiąść się na inny czytnik RSS. Wybór padł na RssReader.

RssReader

RssReader jest prostym w obsłudze programem o przejrzystym interfejsie. Umożliwia segregowanie feedów w kategoriach co jest dosyć wygodne w przeglądaniu. Dostępne są tak podstawowe opcje jak ustawienie częstości pobierania feeda, import i eksport własnych kanałów czy zmiana wyglądu prezentowanych informacji. Denerwuje link Read more | Open in browser zamiast klikalnego tytułu wiadomości. RssReader wspiera kanały informacyjne w formacie RSS w wersji 0.9x, 1.0 i 2.0 oraz Atom 0.1, 0.2 i 0.3.

Ogólnie prostota programu RssReader pozwala na wygodne przeglądanie kanałów informacyjnych. Mimo wszystko nie mogę doczekać się chwili w której naprawią te niemiłe błędy w Operze.

Program RssReader jest darmowy (Freeware) i można go pobrać ze strony http://www.rssreader.com/.