Przykład dominacji Google SERP przez jedną domenę

Ciekawy przypadek dominacji Google SERP przez jedną domenę. Fraza „kable do przemysłu hutniczego” w Google.pl, jak podaje wyszukiwarka  około 567,000 wyników. Niestety na pierwszej stronie widzimy tylko 2 domeny:

Pozycja #1 – centropol.pl
Pozycje #2 do #10 – cylex.pl

Na dowód zrzut ekranu wykonany w Firefoxie:

Fraza - kotły do przemysłu hutniczego

Wynik oczywiście bez logowania, historii itp., potwierdzony przez kilka osób.

Co gorsza, na kolejnych podstronach wyników jest podobnie, cylex.pl pojawia się jeszcze wiele razy. Fraza jest oczywiście prosta, nie wymaga nawet linkowania do osiągnięcia pozycji. Pytanie brzmi: Dlaczego pierwsza strona jest okupowana przez jedną domenę? Po wejściu na wskazane podstrony cylex.pl widać, jaki bełkot i niskiej jakości są to wyniki.

Drugi przykład, tym razem fraza bardziej konkurencyjna i sprzedażowa – „kotły na drewno”. Otrzymujemy informację o około 1 650 000 wyników. Pomimo całej masy producentów i dystrybutorów, na pierwszej stronie aż 5 wyników należy do 2 domen:

Pozycje #6, #7 –  cichewicz.pl
Pozycje #8, #9, #10 – eko2020.pl

Zrzut ekranu podobnie jak poprzednio:

Fraza - kotły na drewno

Oba przypadki znalazł i podesłał mi Bynio – dzięki! Czy takie wyniki można uznać za dobrą jakość? Czy znacie inne podobne przypadki dominacji jednej domeny na pierwszej stronie wyników?

Update:

Sławek w komentarzu podał frazę „upadłość triada” – wszystkie 10 wyników dla domeny se.pl! Poniżej screen dla potomnych:

Fraza: upadłość triada