Planeta SEO – Sprawdź nowe funkcje serwisu

Kilka ostatnich dni zaowocowało zmianami i świeżością na Planecie SEO. Po prawie czterech latach istnienia projektu postanowiłem wdrożyć kilka ulepszeń, które w mojej wierze wyjdą na dobre czytelnikom jak i samemu serwisowi. Przekonaj się co nowego jest na Planecie i oceń zmiany w komentarzu!

Promocja aktywnych blogów SEO

Do tej pory w prawej belce była lista wszystkich blogów podłączonych do Planety, każdy z nich miał oczywiście link dofollow. Raziło jednak, że wiele z tych blogów dawno było martwych lub w ogóle już nie istniały. Teraz jest inaczej. W prawym menu pojawiają się tylko aktywne blogi. Jako aktywny rozumie się tutaj blog, na którym pojawił się wpis nie dawniej niż 14 dni temu (czy 14 dni to nie za mało? – napiszcie w komentarzach!).

Planeta SEO - nowy wygląd

Jeżeli jakiś blog miał przestój w pisaniu i znikł z prawego menu – pojawi się tam z powrotem gdy tylko opublikuje nowy wpis. Nie ma więc potrzeby pisać do mnie z prośbą o ponowne dodanie ;) Blogi w menu ułożone są w kolejności od największej liczby wpisów. Aby „wypozycjonować się” na Planecie, trzeba dużo pisać.

Nowe profile blogerów

Usprawniłem profile blogerów, eksponując lepiej opis oraz dodając statystyki i linki do najnowszych wpisów. Przykład w akcji można zobaczyć na profilu mojego bloga. Jak Wam się podobają statystyki? ;) Jestem oczywiście otwarty na sugestie blogerów co chcieliby zobaczyć w swoich profilach.

Apel do wszystkich blogerów na Planecie – podeślijcie mi opis swoich blogów lub autora, z chęcią umieszczę go w profilu Planety. W opisie jak widać mogą być linki do Waszych firm lub profili.

Statystyki bloga

Statystyki blogów

Oprócz prostych statystyk każdego bloga o których pisałem powyżej, pojawiła się także nowa podstrona z listą blogów, na której znajduje się kołowy wykres z udziałem poszczególnych blogów na Planecie.  To tylko taki bajer, ale mam pewne dalsze plany wobec tego.

Udział blogów - wykres kołowy

Nowe kanały dystrybucji

Do tej pory Planetę SEO można było czytać jedynie poprzez kanał RSS lub bezpośrednio ze strony. Od teraz można także śledzić kanał Planety na Twitterze @planetaseopl.  Dodatkowo uruchomiony został fanpage Planety na Facebooku, gdzie także pojawiają się nowe wpisy. Być może uda się też ożywić profil na Blipie. Zachęcam do śledzenia.

Przyciski Google Plus

Na stronie głównej i w profilach autorów pojawił się przycisk Google +1.  Zachęcam do plusowania ulubionych blogów. Dodatkowy Trust domenie nie zaszkodzi a i blogerom wyjdzie na dobre!

Co dalej z Planetą SEO?

Przede wszystkim nastąpi zmiana serwera na szybszy. Obecnie tymczasowo Planeta jest na shared hosting. Wszelkie propozycje mile widziane! :) Serwis jest i pozostanie niekomercyjną inicjatywą dla polskiej społeczności SEO.

Zapraszam do komentowania. Jak Wam się podobają zmiany na Planecie? Co chcielibyście aby dodać lub zmienić w projekcie?