Planeta-SEO.pl czyli polskie blogi SEO

Dzisiaj przedstawię Wam projekt, który stworzyłem już ponad dwa lata temu, ale jakoś nie było okazji wspomnieć o tym na blogu ;) Większość z Was zapewne już go zna i używa, a Ci którzy jeszcze nie wiedzą – przedstawiam Polską Planetę SEO.  Projekt to agregator treści, który w jednym miejscu zbiera wpisy z najlepszych polskich blogów o pozycjonowaniu i ogólnie o SEM. Dzięki Planecie SEO, nie przegapicie żadnej ważnej wiadomości jaka pojawi się w polskiej blogosferze SEO.

Do wpisu o Planecie skłoniła mnie wypowiedź Kojotka, który na swoim blogu trochę skrytykował projekt… Ale po kolei.

Dlaczego „Planeta”?

Nazwa Planeta SEO wywodzi się z innych projektów agregujących treści. Mamy Planetę Opery, Planetę Mozilli, a teraz mamy też Planetę SEO :)

Cel projektu

Cel projektu jest prosty: zebrać wartościowe blogi o SEO/SEM w jednym miejscu, tak aby łatwo śledzić informacje z polskiej branży SEO. Celem projektu nie jest zbudowanie spamiarki/spamloga, który nabije site, zdobędzie wysoki PR, a później zostanie obklejony linkami i banerami. Tak się składa, że serwis jest bezpłatny i bez reklam.

Dlaczego warto dodać bloga do Planety SEO?

Obecnie w projekcie Planeta SEO uczestniczy ponad 40 polskich blogów o pozycjonowaniu. Każdy blog otrzymuje bezpośrednie linki dofollow prowadzące do źródła wpisów. Dodatkowo, każdy blog SEO ma własną podstronę z profilem (napisz do mnie na mail, jeżeli na swoim profilu chcesz umieścić tekst!) i link side-wide z bocznego panela. Korzyści SEO są dla blogera oczywiste. Nie mogę zgodzić się ze wspomnianą wyżej opinią Kojotka, że Planeta szkodzi blogom, które w niej uczestniczą.

Przyszłość projektu

Jak pisałem, Planeta SEO powstała w 2009 roku, a od tego czasu nic się tam nie zmieniło. Przybyły kolejne blogi, pojawiało się sporo wpisów. W niedalekiej przyszłości mam zamiar rozwinąć projekt, tak aby był bardziej przyjazny zarówno dla blogerów jak i czytelników. Zaktualizowana zostanie także lista blogów, ponieważ wiele jest już nieaktualizowanych. O zmianach będę informował na moim blogu.

Czy Twój blog jest już na Planecie? Czerpiesz wiedzę o SEO z Planety? Zostaw swój pomysł i uwagi odnośnie projektu w komentarzu poniżej.