Neostrada przyspiesza?

Jak donosi dziś serwis Telepolis.pl, Telekomunikacja Polska od 8 stycznia 2007 zwiększy prędkość w usłudze Neostrada TP. Użytkownicy opcji 128, 256, 320, 512 i 640 kbps będą mieli podniesioną prędkość do 1 Mbps, korzystający z opcji 1 Mbps do 2 Mbps, a 2 Mbps do 6 Mbps. Akcja ma dotyczyć użytkowników Neostrady, którzy dnia 7 stycznia posiadają umowy terminowe, do zakończenia których pozostało nie mniej niż 14 dni. Prędkość ma zostać zwiększona do końca umowy terminowej.

Brzmi pięknie? Ta informacja jest niepotwierdzona! Ale jest całkiem prawdopodobna. Nad Telekomunikacją Polską zbierają się ostatnio ciemne chmury. Kolejna kara z UKE, wejście operatorów na zasadzie Bitstream Access i obawa przed masowymi rezygnacjami z linii telefonicznej od 15 lutego (będzie można mieć Neostradę bez telefonu). To może być impuls do wystawienia takiej promocji.

Podoba mi się to przyspieszenie Neostrady. Zastanawia mnie tylko jedno. Płacę za opcję 128, przyspieszoną na 256 kbps. Będę dalej płacił 59zł netto. Ale czy osoba, która ma teraz 512, będzie dalej płacić 97zł? Przecież obaj będziemy mieli 1Mbps…

Aktualizacja:

TP nie oferuje obecnie promocyjnego przyspieszenia neostrady

Telekomunikacja Polska nie oferuje promocyjnego zwiększenia prędkości transferu danych w usłudze neostrada tp. Urząd Komunikacji Elektronicznej, powołując się na doniesienia prasowe poinformował, że wystosował do TP zapytanie w tej sprawie.

TP rozważa różne warianty promocji dla użytkowników neostrady i analizuje możliwości techniczne. O ewentualnym wprowadzeniu nowej oferty klienci zostaną oficjalnie poinformowani.
Osoba kontaktowa: Jacek Kalinowski, Rzecznik Grupy TP Tel.: 0 22 527 19 39 Fax: 0 22 527 19 79 E-mail: biuro.prasowe@telekomunikacja.pl

Źródło: TP.

Czyli nici z tego…