Nagrywarka DVD model LG GSA-H10N

Wreszcie zaopatrzyłem się w dobrodziejstwo jakim jest nagrywarka (zwana też wypalarką) płyt DVD. Firma to oczywiście LG, ponieważ wszystkie napędy optyczne jakie miałem, to właśnie LG. Cena to 142zł, ani dużo ani tanio, ale ważne, że wreszcie mogę nagrywać DVD.

LG GSA-H10N

Początkowo chciałem model wyższy – H20L, ale w moim ulubionym sklepie, mieli tylko czarne. Po krótkim zastanowieniu, doszedłem do wniosku, że H20L jest minimalnie wolniejsza od H10N i posiada technologię LightScribe, która nie jest mi do niczego potrzebna. LightScribe to wypalanie etykiety (jednokolorowej oczywiście) na specjalnej płycie DVD. Bez sensu prawda?

Sprzęt działa sprawnie, płyty wypala (na początek kupiłem 25 sztuk DVD+R Verbatim) i odczytuje. Hałas taki jak każdy, szumi ale da się żyć. Ogólnie jestem zadowolony, mam nadzieję, że długo mi posłuży (przynajmniej do ery Blu-ray lub HD DVD).

Wypalanka obsługuje taki wynalazek jak DVD-RAM 12x, ale nawet nie wiem co to jest. Wszelkie dane techniczne o wypalance znajdują się na stronie producenta.