Majestic Million – nowy ranking SEO

Majestic Million to nowe narzędzie twórców znanego systemu Majestic SEO. Majestic Million to nic innego jak ranking najlepszych miliona domen (!) internetowych, posegregowanych według ilości linków prowadzących do domeny. Dokładniej to nie według samych linków, tylko według ilości domen odsyłających. Im więcej domen odsyłających tym wyżej w rankingu. Nasuwa się tutaj porównanie do rankingu Alexa, ten jednak wyznaczany jest na podstawie ruchu. Przydatną funkcją rankingu Majestic Million jest możliwość filtrowania go po domenach TLD (np. tylko domeny .pl) oraz subranking dla domen TLD (które miejsce w rankingu zajmuje domena wśród innych domen z tego samego kraju).

Do czego służy ranking Majestic Million?

Dzięki rankingowi Majestic Million, możemy obiektywnie porównać swoje osiągi w link buildingu w stosunku do naszej konkurencji. Jeśli nasza konkurencja jest na 30 000 miejscu, a my na 25 000 w rankingu Majestic, oznacza to, że mamy więcej linków (choć nie konieczne lepsze pozycje w SERP!). Daje to nam wygodny pogląd na to ile brakuje nam do konkurencji lub o ile jesteśmy do przodu. Należy tu oczywiście wspomnieć, że ilość linków to tylko fragment sukcesu i nie zawsze dużo linków = wysokie pozycje!

Top 10 domen światowych w Majestic Million

Według rankingu Majestic, obecnie w top 10 domen pod względem ilości odsyłających domen są:

1. co.cc – 7 mln odsyłających domen
2. co.tv
3. facebook.com – 5,5 mln
4. google.com – 5,2 mln
5. twitter.com
6. youtube.com
7. blogspot.com
8. adhood.com
9. adobe.com
10. t-online.de – 2,4 mln

Majestic Million - top 10 świat

Co.cc i Co.tv – co to w ogóle jest? :)

Top 10 polskich domen .PL w Majestic Million

Tutaj pojawia się duża wada rankingu – domeny regionalne i funkcjonalne są grupowane jako jedna domena, więc ranking polskich domen jest mocno zaciemniony.

1. waw.pl – 100 tys. odsyłających domen
2. home.pl
3. info.pl
4. google.pl
5. nazwa.pl
6. cba.pl
7. yoyo.pl
8. wroclaw.pl
9. krakow.pl
10. maps.google.pl – 42 tys.

Majestic Million - top 10 domeny PL

Mi udało się znaleźć kilka domen w rankingu Majestic SEO Million, które pozycjonuję – będę obserwował czy idą w górę :) Ranking znajdziesz pod adresem majesticseo.com/stats/majestic-million, a więcej informacji na jego temat znajdziesz na blogu Majestic. Przypuszczam, że w najbliższym czasie pozycja w rankingu Majestic pojawi się we wtyczkach typy SeoQuake i innych narzędziach SEO.

Znalazłeś swoje domeny w rankingu? Napisz o nich w komentarzach.