Jak zacząć, czyli Pozycjonowanie krok po kroku

Dzisiejszy wpis powinien ucieszyć każdego początkującego pozycjonera. Chciałbym polecić Wam świetną książkę a w zasadzie e-booka pod tytułem Pozycjonowanie krok po kroku. Publikacja pojawiła się już we wrześniu 2011 roku, a od października jest w moich rękach – piszę więc trochę późno, ale warto przypomnieć, że na rynku dostępna jest taka pozycja.
Pozycjonowanie krok po kroku - okładka

Pozycjonowanie krok po kroku to e-book autorstwa Sławka Gdaka, autora dosyć popularnego polskiego bloga SEO. Sławek na ponad 150 stronach przybliża temat pozycjonowania i optymalizacji stron internetowych od podstaw, sięgając daleko aż po narzędzia SEO i budowanie zaplecza. Myślą przewodnią książki, zawartą na okładce jest „Jak wypozyjonować stronę w wyszukiwarce i oszczędzić kilka tysięcy miesięcznie!”. Jak podaje autor:

„Książkę kieruję do właścicieli witryn, e-biznesów, webmasterów, którzy dopiero zaczynają przygodę z pozycjonowaniem lub posiadają podstawową wiedzę na ten temat […]”.

Pozycjonowanie krok po kroku - Sławomir GdakOk, tyle słowem przydługiego wstępu, a teraz czego dowiecie się po przeczytaniu e-booka Pozycjonowanie krok po kroku:

 • Dlaczego warto pozycjonować i reklamować się w Adwords
 • Jak wybrać dobre frazy do pozycjonowania
 • Jak wybrać domenę internetową
 • Optymalizacja on-page – jak optymalizować treść i kod strony (22 strony)
 • Podstawy link building (13 stron)
 • Link building – jak zdobyć mocne i wartościowe linki (9 stron)
 • Jak zbudować własne zaplecze SEO (15 stron)
 • Monitoring, analiza i statystyki
 • Niezbędne narzędzia każdego pozycjonera (6 stron – ten dział można by bardziej rozbudować)
 • Filtry, bany i czym jest black hat SEO (5 stron)
 • Popularne mity w SEO – prawda czy fałsz?
 • Q&A czyli częste pytania początkujących pozycjonerów i odpowiedzi
 • Jak ustrzec się najczęstszych błędów w SEO
 • Agencja SEO – czy warto i jak wybrać tą dobrą

Na końcu książki znajdziemy także listę linków do przydatnych blogów, for SEO, kursów i zagranicznych serwisów o pozycjonowaniu (Sławek – a gdzie Planeta-SEO.pl ja się pytam?;))

Moja opinia o e-booku

Pozwoliłem sobie wydrukować i zbindować Pozycjonowanie krok po kroku (mam nadzieję, że to zgodne z licencją?) i w takiej formie książkę pochłonąłem w dwa wieczory.  Starałem się patrzeć na publikację tak, jakby postrzegał ją początkujący pozycjoner, webmaster czy właściciel sklepu internetowego. Uważam, że poziom wiedzy i sposób jego przekazania jest bardzo dobry i powinien zadowolić czytelnika. Podział materiału jest sensowny i dosyć wyczerpujący. Warto tu dodać, że książka porusza w zasadzie wszystkie najważniejsze tematy związane z pozycjonowaniem.

Uważam, że dla Sławka należą się wielkie brawa, ponieważ samodzielnie podjął się z sukcesem stworzenia kompleksowej i rozbudowanej publikacji, która powinna być pierwszą jaka trafia w ręce przyszłego pozycjonera. Choć książka ma aż 150 stron, nie ma w niej lania wody!

E-booka Pozycjonowanie krok po kroku można kupić na stronie www.pozycjonowaniekrokpokroku.pl w cenie 27 zł.  Dostępny jest także bezpłatny fragment (31 stron).  Jeżeli poszukujesz więcej publikacji o pozycjonowaniu, sprawdź także stronę Książki SEO.

SEO Copywriting – nowy kurs video

SEO Copywriting - kurs videoPo publikacji powyższego e-booka Sławek nie spoczął na laurach i miesiąc temu udostępnił swój kurs video na temat skutecznego SEO copywritingu.

O samym nagraniu wiem nie wiele, jest 5 filmów o długości około 2 godzin razem.  Więcej możecie przeczytać w tym poście. Właśnie rozważam zakup tego kursu dla redaktorów z którymi współpracuję ale może przyda się i mnie :)

Jeżeli czytałeś Pozycjonowanie krok po korku, koniecznie zostaw swój komentarz poniżej! Chętnie poznam także Wasze opinie o nowym kursie SEO Copywriting.