Host1Plus.com – Recenzja VPS i shared hosting

Od półtora miesiąca mam okazję korzystać z serwera VPS w zagranicznej firmie Host1Plus.com (ref link). Ponieważ jest to firma jeszcze mało znana w Polsce, postanowiłem Wam trochę przybliżyć ofertę hostignową Host1Plus.com oraz moją opinię na temat usługi. Firma jest z zagranicy, a co ciekawe w jej ofercie to szeroka gama światowych geolokalizacji serwerów.

Logo Host1Plus.com


Host1Plus to firma na którą trafiłem trochę przypadkiem, dzięki mojej wtyczce do WordPressa. Udało mi się nawiązać kontakt z pracownikami firmy i dziś na Host1Plus stoi moje narzędzie Seoptimer.com. Wykorzystuję do tego celu serwer VPS, który pracuje bardzo stabilnie i do tej pory nie miał nawet najmniejszej przerwy w pracy.

Krótko o firmie: Host1Plus.com powstało w 2008 roku, a korzenie firmy wywodzą się z Litwy. Obecnie siedziba firmy znajduje się w Londynie.

Co oferuje host1plus.com?

Przede wszystkim serwery VPS (Cloud VPS hosting). Najmniejszy pakiet to procesor CPU 0,6GHz i 256MB RAM za $12,95/mc, z kolei najmocniejszy w ofercie to CPU 9,6GHz i 12GB RAM za $362/mc. Dla niewtajemniczonych, typowy VPS pod zaplecze czy narzędzia SEO to CPU 1,2GHz i 512MB RAM – tutaj w ofercie za $19,95/mc. W wyborze odpowiedniej konfiguracji pomoże przyjemny graficznie kreator serwera VPS:

Konfigurator VPS - host1plus.com

Dla wymagających dostępny jest panel Direct Admin w cenie $15/mc oraz opcja full-managed czyli serwer zarządzany przez administratora Host1Plus w cenie $60/mc.

Poza serwerami VPS w ofercie znajduje się także standardowy shared hosting.  Najtańszy pakiet 25GB miejsca oraz 250GB transferu za $2,95/mc to niezła oferta zważywszy na dostępne geolokalizacje serwerów – o czym za chwilkę. W standardzie oczywiście jest Direct Admin oraz cPanel (tylko w USA).

Oferta na hosting i VPS w host1plus.com

Geolokalizacja serwerów Host1Plus.com

Tu dochodzimy do największej zalety oferty Host1Plus.com – dostępne geolokalizacje serwerów. Serwery VPS mogą posiadać geolokalizację niemiecką lub USA (od lata 2012). Z kolei shared hosting ma bogatszy wachlarz lokalizacji: USA i Kanada (Miami, Atlanta, New York, Washington, Chicago, Seattle, San Antonio, Dallas, Los Angeles itd.), Wielka Brytania, Niemcy, Holandia, Litwa, Singapur. Jak podaje operator:

Każdego roku poszerzamy nasze usługi o nowe rynki, więc powyższe nie są jedynymi jakie będą dostępne w 2012 roku.

Wszystkie lokalizacje serwerów są w tych samych cenach, i można je zmieniać z poziomu panela klienta. Poniżej screen z panelu klienta:

Panel klienta w host1plus.comHost1Plus.com a SEO

Oferta Host1Plus jest atrakcyjna dla potrzeb SEO ze względu na dostępne geolokalizacje. O wiele lepiej jest stawiać stronę klienta z UK na serwerze w UK, z Niemiec na serwerze w Niemczech itd. Szczególnie interesujące są lokalizacje w USA – tutaj cenę uważam za atrakcyjną jak na warunki US.

Moje wrażenia i opinia

Mój serwer VPS działa bardzo dobrze i stabilnie. Używam go od półtora miesiąca i nie miałem ani jednego problemu z jego użytkowaniem. Uptime jest w zasadzie 100%.  Całość działa bardzo szybko, co pięknie przekłada się na szybkość generowania i wczytywania się strony co prezentują testy:

Pingdom tools - Seoptimer.com at Host1Plus.com VPSNajważniejsza oczywiście jest niezawodność hostingu i dobry kontakt z supportem.  Co prawda nie miałem okazji zgłaszać żadnych usterek przez tickety, ale mam dobry kontakt z jednym z pracowników firmy :) Dodatkowo dostępne jest forum w języku polskim (support po angielsku).

Moja ocena – Zalety:

  • dostępne geolokalizacje
  • dobra cena dla hostingu w USA
  • przejrzysty i wygodny panel klienta
  • dobry kontakt
  • program partnerski
  • polskie forum

Wady:

  • brak polskiej strony i polskiego supportu
  • brak oferty SEO hosting (wiele różnych IP)

Zainteresowanych ofertą odsyłam na stronę Host1Plus.com (ref link) i do zostawienia Waszej opinii w komentarzach poniżej.