Darmowe programy antywirusowe – Avast!

Jednym z niewielu dobrych, darmowych programów antywirusowych jest program firmy ALWIL Software – Avast. Program antywirusowy Avast jest udostępniany w dwóch wersjach: Home i Professional. Wersja Home jest darmowa dla użytkowników domowych, którzy nie użytkują swoich komputerów do celów zarobkowych.
Użytkownik musi się jedynie zarejestrować. Proces instalacji i rejestracji jest bardzo łatwy. Program avast! 4 Home Editio po zainstalowaniu program pracuje w wersji trial przez 60 dni. Wersja ta jest w pełni funkcjonalna. W tym czasie należy bezpłatnie zarejestrować program na stronie avast! 4 Home Edition Free Registration. Po zarejestrowaniu użytkownik uzyska klucz licencyjny na swój adres e-mail. Wprowadzenie klucza do programu umożliwia dostęp do aktualizacji (bazy wirusów i nowe wersje programu) na okres jednego roku.

Program posiada funkcję ochrony rezydentnej – zapewnia ona kontrolę antywirusową w tle podczas pracy systemu, dzięki czemu wirusy są wykrywane i usuwane zanim zainfekują pliki komputera. Program także skanuję odbieraną i wysyłaną pocztę oraz posiada kwarantannę – wydzielony obszar dysku gdzie avast! przechowuje niebezpieczne pliki, dzięki czemu można nadal ich używać mając pewność, że wirusy nie rozprzestrzenią się w twoim systemie. Dodatkowo w programie znajduje się encyklopedia wirusów, z której można dowiedzieć się, jakie wirusy atakowały nasz komputer.

Avast! jest bardzo prostym w obsłudze programem, który nie sprawi trudności niedoświadczonym użytkownikom komputera, a jednocześnie jest skuteczną ochroną przed wirusami a także końmi trojańskimi. Program obsługuje tak zwane skórki (skins) umożliwiające zmianę wyglądu interfejsu. Polska wersja językowa znacznie ułatwia obsługę.

Program antywirusowy Avast! 4 Home Edition jest zupełnie darmowy (do użytku domowego) i potrafi zapewnić bezpieczeństwo naszym plikom i systemowi. Dla ludzi użytkujących komputer w celach zarobkowych dostępna jest płatna wersja Professional, która dodatkowo posiada funkcje:

  • Uruchamiania skanera z wiersza poleceń,
  • Rozszerzony interfejs użytkownika,
  • Blokowanie skryptów,
  • Aktualizacje wymuszone PUSH,
  • Tworzenie własnych zadań,
  • Przechowywanie wyników skanowania,
  • Harmonogram zadań.

Opis programu Avast! 4 Home Edition na stronie producenta:
http://www.avast.com/eng/avast_4_home.html

Bezpośredni link do pliku instalatora wersji Home w języku polskim:
http://files.avast.com/iavs4pro/setuppol.exe